Se merita site ?

INd1aNU

Membru
Utilizator
Reputație
11
Puncte
3
Credite
43,3
Buna ziua.
Se merita sa-mi fac un site de prezentare ?
Lucrez ca si electrician de interventi. Insa dupa program am lucrari particulare, detin si o echipa de 4 persoane
Sunt electrician autorizat ANRE... Fac scoala si de MaestruSef..
Am creat o pagina pe platforma Facebook merge ok ..
M-ar ajuta un site de gen-ul asta ?

MCL

Membru activ
Utilizator
Reputație
36
Puncte
18
Credite
132,9
Nu, nu cred ca o sa te ajute cu nimic, avand in vedere ca nu o sa te deplasezi in mai multe localitati din tara, in cazul in care o sa fii solicitat.
Pentru ca ma gandesc ca daca o sa te sune cineva de la 300km nu o sa "dai o fuga" pana la locatia respectiva.
Eu zic ca e mai benefic daca iti faci treaba pe la tine prin oras si prin apropiere de orasul tau, daca cineva isi face treaba bine este laudat peste tot.

Pymbor

Membru nou
Utilizator
Reputație
2
Puncte
3
Credite
5,2
Cum zicea si utilizatorul de mai sus.
Daca vrei sa te extinzi si vrei sa faci pe mai multe orase , se merita.

INd1aNU

Membru
Utilizator
Reputație
11
Puncte
3
Credite
43,3
Nu doresc sa ma extind.
Sunt pe toate sectoarele din Bucuresti. imi este de ejuns.
Eu de la 06:00 dim pana la 15:00 lecred ca electrician de interventii si dupa program adica de la 15:30 fac lucrari particulare.

rider

Membru nou
Utilizator
Reputație
1
Puncte
3
Credite
9,6
Merita sa iti faci pentru simplul motiv ca in ziua de azi nu mai este folosita cartea de telefoane ca inainte. Eu daca am nevoie de ceva caut pe google iar acelasi lucru il fac si alte persoane. Tinand cont ca iti practici meseria in Bucuresti, e chiar recomandat.

INd1aNU

Membru
Utilizator
Reputație
11
Puncte
3
Credite
43,3
Merita sa iti faci pentru simplul motiv ca in ziua de azi nu mai este folosita cartea de telefoane ca inainte. Eu daca am nevoie de ceva caut pe google iar acelasi lucru il fac si alte persoane. Tinand cont ca iti practici meseria in Bucuresti, e chiar recomandat.
Ai sa razi dar sa zic ca 40 % imi vin si lucrari din OLX !!
Am postat si acuolo.
Eu fac treaba si cu cartile de vizita.
Oricum am in plan si, site-ul poate o sa-l fac nu am nimic de pierdut. Ma gandesc si la un forum de discutii tutoriale etc.
Anunt Olx
v1.pngv5.jpg

CiNiK

Membru activ
Utilizator
Reputație
83
Puncte
18
Credite
182,4
Un site tot timpul te va ajuta. Nu ai nimic de pierdut...doar de castigat. Sunt multi oameni care habar nu au de electricitate...intreaba in stanga..intreaba in dreapta...si prin cineva vine un electrician. Care ..vorba aia...stie ca nu sti...iti face treaba de *****+ pretul e ff mare.
Un site il faci azi dar e de viitor...adica nu stii niciodata cand te poti extinde si in alte orase.
Lumea deja a invatat sa caute pe net ori si ce...
Eu iti recomand sa faci.
Spor la treaba .

Sencuart

Membru nou
Utilizator
Reputație
8
Puncte
3
Credite
19,4
Da, merita. Este absolut necesar in zilele noastre ca serviciile pe care le oferi sau firma pe care o detii, sa se extinda si in mediul online. Incearca mai intai sa te focusezi pe publicul local iar mai apoi sa te dezvolti pe mai multe orase si la nivel de tara. Alege-ti cu atentie sporita cuvintele cheie si investeste cate putin in campanii adwords de publicitate. Daca cineva cauta "electrician autorizat constanta" sau "electrician de interventie braila" este perfect sa te situezi pe prima pagina. Desigur, asta implica multa analiza si strategie din partea ta dar rezultatul va fi unul care iti va intrece asteptarile. Lumea cauta pe net direct daca are o problema pentru ca este la indemana si cea mai rapida solutie.

INd1aNU

Membru
Utilizator
Reputație
11
Puncte
3
Credite
43,3
M.am decis sa o fac si pe asta nustiu cat timp voi avea si pentru acest proiect.. dar vine iarna si in afara de munca nu voi mai avea si alte proiecte.
Oricum cred ca va fii un site cu.n wallpaper si poate si un forum pentru mici discutii.
De unde imi pot cumpara domeniul si sa am acces la NS.uri ?
Va multumesc pentru ajutor

Utilizatori care vizioneaza acest subiect (Înregistrați: 0, Vizitatori: 1)

Sus